Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Podporná terapia pri liečení cukrovky

Ako sme už spomínali, cukrovka je metabolické ochorenie. Pri jej priebehu sa v slinivke brušnej prestáva tvoriť inzulín (cukrovka 1. typu). V druhom prípade ide o relatívny nedostatok inzulínu. V tomto prípade tkaniva organizmu nedokážu inzulín produkovaný slinivkou brušnou dostatočne využiť. (cukrovka 2. typu).

Pri cukrovke sú výrazne poškodzované endoteliálne bunky (bunky na vnútornej strane ciev), vrátane dôležitých bioaktívnych látok, ktoré regulujú koronárny prietok (cievy na srdci). Tepny aj vlásočnice sú veľmi náchylné k zúženiu a dochádza k poruchám prekrvenia. Krvné doštičky sú u diabetikov väčšie – pokiaľ sa teda stretne viac nepriaznivých faktorov, dochádza k častejšiemu zhlukovaniu a upchávaniu ciev.

Vysoký krvný tlak je u diabetikov dvakrát častejší. Horším prípadom je ale akútny infarkt, ktorý je u týchto pacientov až 5 x častejší. Napríklad fajčenie a cukrovka sú teda doslova smrteľnou kombináciou. Postupne sa začínajú poškodzovať aj orgány v tele. Od poškodenia očnej sietnice a postupnou stratou zraku k poškodzovaniu cievneho zásobenia ľadvín a ich zlyhaniu.

Periférie, zvlášť dolné končatiny sú nedokrvené a tým dochádza k poruche ich výživy. Niekedy je nutná aj amputácia. Ochorenie dolných končatín je tu 17 – 50 x častejšie ako u zdravej populácie. V dôsledku zlého prekrvenia dochádza nielen ku zlej výžive. Zhoršené je aj hojenie rán.

Podporná terapia s LR produktami

Najvhodnejšia je prevencia vzniku cukrovky, redukcia nadváhy, eliminácia fajčenia, dostatok pohybu a pod. Z produktov LR sa doporučuje PROBALACE na odkyslenie organizmu (pH moču by sa malo ustáliť okolo pH7).  Ak je cukrovka sprevádzaná obezitou, je veľmi dôležité upraviť váhu. K tomu slúži diéta LR.  Ďalej sa doporučuje ALOE VERA s broskyňovou príchuťou. Je prakticky nekalorická a pomáha zmierňovať poškodenie ciev. Rovnako zlepšuje vlásočnicové prekrvenie ciev. V prípade zvýšeného cholesterolu, ktorý cukrovku sprevádza veľmi často je možné nasadiť SUPER OMEGA 3 activ.

Chcete sa dozvedieť viac o spôsobe užívania doplnkov výživy firmy LR HEALTH&BEAUTy viac? Máte vo svojom okolí ľudí, ktorých sa daná tématika dotýka? Radi Vám odovzdáme naše skúsenosti, aj osobné. TU JE KONTAKT

zdroj: Em. Prim. MUDr. Milan Čarvaš LR magazín

Komentáre