Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Ako je to s tými toxínmi…..

Je toho všade veľa. Viac než veľa. Čoho? Informácií. O čom?  O tom, čo máme jesť, koľko toho máme jesť. O kozmetike, ktorá je škodlivá, no napriek tomu ju kľudne dostať kúpiť.  O doplnkoch výživy, ktoré obsahujú všetko možné, len nie to, čo je uvedené na obale. A čo topánky (hlavne tie pre deti) z čínskych obchodov?

Čím viac sa o tom všetkom píše, tým sme ľahostajnejší. K sebe, svojej rodine, svojim deťom. Nikdy nebolo toľko článkov, publikácií, relácií a iných dostupných materiálov o tom, ako sa starať o svoje telo. Dostali sme ho zadarmo. väčšinou zdravé, plné chuti do života.

Kedysi dávno, pred mnohými rokmi ľudia tento problém nemali. Žili v súlade s prírodou, jedli to, čo našli, neskôr čo dopestovali. Boli väčšinu dňa na čerstvom vzduchu, v pohybe a slovo detoxikácia ich slovná zásoba neobsahovala.

Často sa stretávame s vetou:“Sme to čo jeme“. Naozaj? A vieme, čo jeme? Vieme čo nám naložia na tanier v reštaurácii? Rozmýšľali sme niekedy, čo obsahuje menu vrátane polievky za 3,50 €?

Dopracovali sme to tak ďaleko, že toxíny sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Prečo? Sú v potravinách, ktoré jeme, v liekoch,  v čistiacich prostriedkoch, ktoré používame. Dokonca sa nachádzajú v liekoch, ktoré nám predpíše náš ošetrujúci lekár.

Akosi zabúdame, že zdravie je našim najcennejším vlastníctvom. Dokážeme rekonštruovať domy, kupovať drahé autá, vyberať exkluzívne dovolenky, ale keď máme zaplatiť za kvalitné potraviny….. – myslím, že túto vetu si doplní najlepšie každý sám podľa vlastného svedomia. Akonáhle mám nový mobil, počítač, či televízor, okamžite si vieme zistiť všetky informácie, aby nám daná vec vydržala čo najdlhšie. PREČO TO TEDA NEUROBÍME AJ PRE SVOJE TELO?

Bohužiaľ, väčšina ľudí považuje svoje telo za stroj. Dáva mu jesť (ale čo?!), a očakáva, že bude perfektne fungovať. A ak to tak nie je, …….

A teraz ruku na srdce.  Koľkí z nás sa starajú o svoje telo naozaj zodpovedne? Rozmýšľame, čo je pre nás vhodné, čo nám dí energiu, živiny a všetko potrebné preto, aby náš  „stroj“ naozaj perfektne fungoval? Niekedy je opak pravdou. Zaťažujeme telo prejedaním, nesprávnym zložením stravy, alkoholom, cigaretami. Naše telo potrebuje získať z potravy energiu . Namiesto toho musí vynaložiť množstvo ďalšej energie na spracovanie nestráviteľnej potravy a zbavenie sa všetkých škodlivých látok.

Medzi najčastejšie toxíny patria:

  • toxíny zo životného prostredia (chemické látky, toxické kovy a ich zlúčeniny, rádioaktívne  látky),
  • individuálna intolerancia niektorých potravín
  • cudzorodé bielkoviny zo životného prostredia
  • poruchy metabolizmu a metabolické toxíny
  • toxické látky vzniknuté trávením
  • infekčné mikrobiálne ložiská a ich toxíny
  • biogénne soli
  • emočné toxíny (stres, strach, agresia, pocit viny, prežité životné traumy… atď.)
  • lieky, drogy
Tak, ako som už písala  – je toho všade VIAC AKO DOSŤ. A my ľudia sme natoľko hluchí a slepí, že to jednoducho  prehliadame. Veď nás sa to netýka. Škoda len, že veľa diagnóz má „podtitul“ TICHÝ ZABIJÁK“ – už ste o ňom počuli? Že ani Vás sa netýka? Ale čo ak……
     PREVENCIA – včasná –  nič iné nám nepomôže. Toxíny nás doslova prenasledujú na každom kroku a je len na nás, koľko im dovolíme. NEBUĎME už ľahostajní k svojmu zdraviu, svojmu telu, svojmu životu! Návšteva lekára – keď je už zle – nič nevyrieši. Pozrime sa pravde do očí a priznajme si, že lekárom na našom zdraví až tak nezáleží (česť výnimkám). Za všetko hovorí citát:
Lekári predpisujú lieky, o ktorých toho málo vedia – proti chorobám, o ktorých vedia ešte menej – ľuďom, o ktorých stave nevedia vôbec nič“                                                                       Voltaire
 A práve preto je už 10 rokov spoločníkom celej našej rodiny ALOE VERA GÉL (a nie len on 😉 ). Myslím, že nie veľa prírodných produktov sa môže pochváliť toľkými úspešnými liečivými účinkami. Tak ako nám, pomohol mnohým iným a pomáha denne. V dnešnej uponáhľanej dobe nie je lepšia a potrebnejšia investícia ako tá do vlastného zdravia.
………..v podstate sa jedná o PÁR DROBNÝCH denne……..
Komentáre