Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

ALOE VERA a ŽIHĽAVA – mimoriadne silná dvojka

Prečo sme vybrali práve túto „dvojičku“? Niekto si povie, že žihľava je obyčajná burina. Táto burina má však v sebe neskutočné množstvo cenných látok a minerálov bez ktorých nefungujeme správne. Spojenie 2 prírodných „super síl“ dokáže doslova zázraky 🙂

Trošku nepríjemných faktov na začiatok

Viete o tom, že ateroskleróza a ďalšie kardio­vaskulárne (srdcovo-cievne) ochorenia – KVCH – a ich dôsledky predstavujú na Slovensku 50-60% úmrtnosti?

To znamená, že zo sto umre­tých ľudí až 60 zomiera na následky KVCH!

V roku 2012 zomrelo podľa štatistiky na KVCH denne 65 ľudí! Z toho v produktívnom veku denne 11 ľudí!

A to je príliš, nemyslíte? Čo robiť aby sme  nezapadli do nelichotivej štatistiky?

Určitú úlohu hrá aj dedičnosť, ale úplne minimálnu – až 80% rizika máme pod kontrolou svojím spôsobom života a svojou životosprávou. To je mimoriadne pozitívna správa 🙂

Napriek tomu, málokto sa stará o prevenciu, ktorá je častokrát mnohonásobne lacnejšia, ako liečba.

Žihľava – detox (nielen) našich starých mám…

Už naše staré mamy poznali detoxikačné účinky žihľavy.  Predstavte si kombináciu aloe vera a žihľavy. Detoxikácia organizmu nadobúda úplne nový rozmer.

V tomto je aloe vera gél Sivera výnimočný. Komplexnosť aloe vera je vylepšená ešte o účinky žihľavy.

Žihľava – Urticaria dioica, je vysoko hodnotná rastlina, práve pre svoje liečivé účinky. Rastie všade „za humnami“ a je kráľovnou všetkých priekop.

Aj keď ju veľa ľudí považuje za burinu, je to jedna z našich najvýznamnejších rastlín na detoxikáciu a čistenie krvi. Podporuje metabolizmus, trávenie a vylučovanie moču. Jej listy sú bohatým zdrojom oxidu kremičitého (kremík), železa, vápnika a vitamínu K.

Kremík je pre náš organizmus jeden z najvýznamnejších stopových prvkov. Nedostatok kremíka v organizme je zapríčinené najmä jeho nízkym obsahom v potravinách pestovaných na vyčerpanej pôde. Takisto je to však spôsobené aj vyplavovaním jeho frakcií z potravín pri priemyselnej úprave.

Jeho množstvo v našom tele vekom klesá, u seniorov až o 80%. Preto je priam povinnosťou kremík v potrave dopĺňať. Je potrebný pri tvorbe kostí a chrupaviek. Takisto je obsiahnutý v krvi a v dôležitých vnútorných orgánoch- podžalúdková žľaza, pečeň, nadobličky. Viaže vodu a je schopný sa viazať s mnohými zlúčeninami.

Podieľa sa na udržiavaní pevnosti a nepriepustnosti stien ciev, ktorá vekom klesá. Zvyšuje pevnosť drobných kapilár.

Prečo je pre nás dôležitý?

Zohráva hlavnú úlohu pri prevencií kôrnatenia ciev, vysokého krvného tlaku, a srdcovo- cievnych chorôb vôbec.

Spolu s inými minerálmi sa podieľa na stavbe kostí a väziva. Dokumenovaná je dokonca aj remineralizácia už odvápnených kostí. Osvedčil sa aj pri reumatických bolestiach najmä v kombinácií s našou kĺbovou výživou. Významnú úlohu zohráva aj pri správnom a rýchlom hojení zlomenín kostí a blahodarne pôsobí pri dne.

Na čo všetko pomáha?

Podporuje schopnosť imunitných buniek pohlcovať choroboplodné zárodky a cudzorodý materiál- fagocytózu a podporuje IS, liečbu zápalov a alergií. Má antioxidačnú funkciu.

Urýchľuje hojenie rán, ovplyvňuje kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. Pri jeho nedostatku sa rany nehoja, vlasy vypadávajú, štiepia sa, nechty sú lámavé. Kremík podporuje obnovu a hydratáciu kožných buniek, pri jeho nedostatku je koža presušená, vráskavá a stráca pružnosť, čo dáva priestor pre vznik prasklín – strií

Regeneruje výstelku dýchacích ciest a čriev

Pôsobí preventívne proti vzniku Alzheimerovej choroby, močových kameňov a zápalom močových ciest

Je súčasťou mnohých enzýmov, ktoré riadia chemické pochody v našom tele

 

Medicínske využitie AV Sivera je hlavne u osôb vyššieho veku a k hlavným oblastiam využitia patria:

Ochorenia srdca a ciev

Osteoporóza a ochorenia kĺbov

Prejavy starnutia pokožky, znížená kvalita nechtov a vlasov

Chronické zápaly a nehojace sa rany

Znížená obranyschopnosť, tuberkulóza pľúc

Okrem týchto hlavných indikácií je vhodné jej užívanie aj u detí s pozitívnym vplyvom na vývoj detského organizmu, preventívne u ľudí tažko duševne a fyzicky pracujúcich. Obmedzenia a spôsob užívania sú rovnaké ako u iných druhov AV gélu. Zvýšenú obozretnosť treba venovať pacientom s výrazne nedostatočnou činnosťou srdca a obličiek, sprevádzaných opuchmi.

Komentáre