Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Antibiotiká naše každodenné…

Zdravý imunitný systém závisí od synergie našich orgánov.  V dnešnej uponáhľanej dobe však už „nemáme čas“ na posilňovanie svojho imunitného systému. Práve naopak. Akoby sme robili všetko preto, aby sme ho oslabili.

Čo to ovplyvňuje? Naše stravovacie návyky

  • stres
  • nevyležané, prechodené choroby

A čo urobíme my: Dáme si predpísať antibiotiká. ALE. Skôr ako siahneme po antibiotikách, by sme si mali uvedomiť, že  chrípku, kašeľ, nádchu NELIEČIA. Ani neznižujú teplotu.
Nádchu a chrípku spôsobujú vírusy, proti ktorým antibiotiká NEÚČINKUJÚ. Antibiotiká sú určené na liečbu bakteriálnych infekcií. Dokonca pri častom užívaní antibiotík sa vírus stane odolný a veselo sa ďalej rozmnožuje. Antibiotiká, podľa názoru vedcov, veľmi negatívne vplývajú na črevnú mikroflóru, menia jej zloženie, čo následne vedie k vývoju častých infekčných ochorení, alergií a obezite.

Americkí vedci zistili, že časté používanie antibiotík v detstve zásadným spôsobom mení črevnú mikroflóru dieťaťa. Môže to spôsobiť rozvoj alergických reakcií, náchylnosť k infekčným chorobám a obezitu v neskoršom veku.

Vedeli ste, že:

Užívanie antibiotík je u nás dosť preceňované, hlavne zo strany pacientov. Podľa štatistických informácií Národného centra zdravotníckych informácií z 1. štvrťroku 2015 sme v roku 2014 spotrebovali 5,356 milióna balení antibakteriálnych látok.

V poslednom čase čoraz viac svetových odborníkov upozorňuje na hroziace nebezpečenstvo, ktoré predstavuje rezistencia baktérií na antibiotiká.
Zdravotní experti dokonca hovoria o tom, že za 20 rokov môžeme prísť do stavu, kedy bude pacient v priamom ohrození života.  Hrozí smrtiace riziko  infekcie už aj pri bežnej operácii bedrového kĺbu, alebo pri transplantácii.

A aké sú obvyklé vedľajšie účinky užívania antibiotík?

Najvýraznejším vedľajším účinkom je likvidácia potrebných a užitočných baktérií v tráviacom ústrojenstve. Tieto mikroorganizmy pomáhajú vstrebávať vitamíny z potravy, pomáhajú pri trávení jedla.

  • Všetky antibiotiká môžu vyvolať precitlivelosť
  • Niektoré antibiotiká poškodzujú vnútorné orgány
  • Časté užívanie antibiotik môže poškodiť imunitný systém

Dôležitým symptónom imunitnej nedostačnosti je značne zvýšená náchylnosť na infekcie. V takomto prípade je dôležitá PREVENCIA. Mne a mojej rodine v týchto chladných dňoch významne pomáha COLOSTRUM.

Viac o colostre už čoskoro.

Komentáre