Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Tento rok bez chrípky

Nie je náhoda, že veľa ľudí, aj mnohí z nás, sa práve v tomto období zaoberajú otázkami zdravia a jeho podpory.
Z vcelku jednoduchého dôvodu. Chrípky, chrípkové ochorenia, „PN-ky“, choré deti a veci s tým súvisiace. Proste to, čo zima, okrem toho pekného každoročne prináša.

Ešte včera ste sa cítili vynikajúco. Dnes, akoby ste naraz zostarli najmenej o 100 rokov. Bolí vás hlava, vaša pokožka reaguje citlivo na akýkoľvek dotyk a striedajú sa stavy zimnice ako na severnom póle a horúčavy ako na Sahare. Práve ste sa stali členom „nedobrovoľných chrípkarov“ 🙂

Pojem „chrípka“ sa často používa aj v spojení s rôznymi vírusovými ochoreniami horných dýchacích ciest. virusNajčastejšie symptómy  chrípky: vysoká horúčka, bolesti krku, suché hrdlo, silné bolesti svalov a kĺbov, vyčerpanie a nechutenstvo. Niektorí ľudia sa sťažujú na bolesti a stuhnutie kĺbov.
V normálnom prípade trvajú bolesti a horúčka 3 až 5 dní. Vyčerpanosť a kašeľ však môžu pretrvávať oveľa dlhšie.

Jedným z charakteristických symptómov chrípky je vysoká teplota 38,9 – 41,1 stupňov Celzia. Niekedy je dobré ponechať horúčke voľný priebeh, pretože skutočne pomáha telu v boji proti chrípkovým vírusom.

Najdôležitejšie zo všetkého je prevencia, aby sa ochorenie nešírilo neustále ďalej. Takisto by ste nemali podceniť príznaky a rozoznať chrípku od prechladnutia.

Neexistuje nič lepšie na chrípku, než ju naozaj poctivo vyležať, zostať v pokoji v posteli, prijímať pri tom dostatočné množstvo tekutín, znižovať horúčku a ak sa po troch až piatich dňoch zjavne necítite lepšie, ihneď navštíviť lekára, aby posúdil váš zdravotný stav. Nezabudnite, že ak chrípku podchytíte do 48 hodín od prvých príznakov, liečba bude kratšia a vy sa budete cítiť lepšie oveľa skôr.

Hoci je už dnes vo svete celkom slušná osveta o tom, prečo antibiotiká chrípku neliečia, ešte stále je dosť ľudí, ktorí si na chrípku antibiotiká pýtajú. ALE antibiotiká liečia baktérie, nie vírusy, ktoré sú zodpovedné za infekciu chrípky. Lekár by vám preto rozhodne nemal antibiotiká predpísať. Tie sa užívajú iba v prípade, že sa váš stav ani po niekoľkých dňoch nezlepší a následné vyšetrenia ukážu, že chrípka spôsobila komplikácie, následkom čoho vznikol zápal (napríklad pľúc, priedušiek, atď.), teda už bakteriálna infekcia.

A čo tak očkovanie proti chrípke? Veď ho preplatí poisťovňa. No neviem… čo poviete na toto ?  Je to smutné? Pohoršujúce? Alarmujúce? A nebodaj nám to je jedno a povieme si, veď na niečo umrieť musím :(!

Tak takto snáď nie.  My ľudia stále zabúdame, že zdravie máme len jedno! Iné nedostaneme, nenájdeme na ceste a už vôbec sa nedá kúpiť.  Takto je to s nami. Veď si všetci myslíme, že sme nenahraditeľní. Ľudský organizmus má však jednu čarovnú vlastnosť. Keď nám povie DOSŤ!!!, tak to zvyčajne býva „vo veľkom štýle“. Je to hlavne preto, že sme nepočúvali signály tela, ktoré sa nám snažilo pripomenúť, že niečo nie je v poriadku. A ak sme aj niečo „zaregistrovali“, vyriešil to Ibalgin alebo niečo podobné. Pamätáte?

Mali sme to podobne, až kým nám cestu neskrížila Aloe Vera, Colostrum a iné potravinové doplnky. Od tej doby svoj imunitný systém nastavujeme, hýčkame a rozmaznávame týmito produktami a on sa nám za to pekne odvďačí. Ako? Tak, že zvláda boj s chorobami, chorôbkami, vírusikmi.
Myslím si, že je najvyšší čas zobrať zodpovednosť za svoje zdravie do svojich rúk. Nie lieky, antibiotiká a rôzne nápoje v prášku (úplne „úžasná“ je reklame, kde pán najskôr dobre že neumiera. Potom si ale spraví „zázračný prášok“ a o dve sekundy už beží na rande :):):):):))

Epidemiologická štúdia 04/2007, San Valentino

„Colostrum, či už u zdravých subjektov, alebo u pacientov s vysoko rizikovým kardiovaskulárnym  ochorením je minimálne 3 krát efektivnejšie ako vakcína pri prevencii chrípky a tiež cenovo veľmi efektívne“.

Vyzerá to tak, že „zbytočne špekulujeme“ a hľadáme to, čo máme dávno pod nosom. Príroda za nás ozaj už asi všetko čo potrebujeme vymyslela.
Nedá sa so 100% istotou povedať, ako náš organizmus zareaguje na očkovaciu látku. Najmä však u malých detí. Preto sa stále viac a viac ľudí prikláňa na stranu alternatívy a prírody. Mňa osobne to veľmi teší 🙂

Telo nemá inú možnosť, len nás napomenúť bolesťou. Ak si vezmeme tabletku a informáciu nepochopíme, len vypneme VAROVNÝ SIGNÁL.
MUDr.  Jan Hnízdil

 Zauíma ma Colostrum

 

Komentáre