Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

CISTUS INCANUS

Poznáte tú malú milú rastlinku menom CISTUS INCANUS? Je naozaj pôvabná a krehká. Povedali by ste, že jedna z mnoha. Ale nie je to len taká obyčajná tuctová kvetina.

Má v sebe naozaj neuveruteľnú silu. Je to jedlá rastlina, jedna z najbohatších na polyfenoly. A čo sú to tie POLYFENOLY? Sú to látky s antioxidačnými vlastnosťami. Nachádzajú sa v zelenine, ovocí, strukovinách, cereáliách aj v sóji. Z nápojov ich obsahuje čaj, káva aj víno  😉 . Nielenže bojujú s voľnými radikálmi, ale podporujú prekrvovanie, upevňujú kolagénové vlákna a brzdia odbúravanie telu vlastnej kyseliny hyalúronovej. Tá má na starosti udržiavať pokožku pevnú a vlhkú. Polyfenoly majú teda v tele výrazný ANTIOXIDAČNÝ účinok. Ďalšou ich devízou je ANTIBAKTERIÁLNY a PROTIPLESŇOVÝ účinok. Výskumom bolo preukázané, že polyfenoly v cistus incanus pomáhajú odstrániť z tela jedovaté ťažké kovy, špeciálne aj z cigaretového dymu. V jednom výskume fajčiari pili dvakrát denne čaj cistus incanus po dobu 4 týždňov. Potvrdilo sa, že obsah kadmia v ich krvi bol výrazne nižší ako na začiatku pozorovania.

Dlhodobé výskumy s touto rastlinkou potvrdzujú:

 • silné protivírusové a protibakteriálne účinky
 • pozitívne pôsobí najmä pri ochoreniach dýchacích ciest, pri chrípke a nádche
 • má silné protiplesňové účinky
 • môže sa využiť pri všetkých ochoreniach, kde kľúčovú úlohu hrá OXIDAČNÝ STRES
 • nemá vedľajšie účinky a mikroorganizmy si voči nemu nevyvýjajú odolnosť aj po jeho dlhodobom užívaní (ako to je pri antibiotikách)

CISTUS a jeho antioxidačné účinky

Sále viac je poukazované na to, že antioxidanty môžu hrať veľkú ochrannú úlohu. proti niektorým chorobám. Sú to hlavne poruchy srdca, mŕtvica či rakovina. Predpokladá sa, že mechanizmus vedúci k vzniku týchto chorôb môže byť podporený vplyvom voľných radikálov.

Posledný výskum tejto rastlinky priniesol zaujímavé výsledky. Bunky, ktoré boli v laboratóriu zahmlené cistus-extraktom preukázali významne väčšiu odolnosť proti vírom ako bunky neošetrené. Závery tohto výskumu potvrdzujú,  že vysoký obsah polyfenolov je zodpovedný za výraznú účinnosť extraktu z tejto v stredomorí rastúcej ruže.

Cistus Incanus môžete užívať v 3 formách:

 • čaj
 • kapsule
 • ústny sprej

Prevencia respiračných infektov, opakované choroby (hlavne vírusové)

 • Cistus Incanus kapsle               2 x 1
 • Cistus Incanus ústny sprej     2 x 2 dávky denne do krku
 • Cistus Incanus čaj                       1 – 2 šálky denne

Vzhľadom k účinnosti Cistusu môžeme jeho potenciál využiť u akútnych infekčných stavov vírusového pôvodu, rovnako aj pôvodu bakteriálneho a plesňového.

Zaujali Vás tieto informácie? Dostali ste chuť na šálku skvelého čaju? Neváhajte a kontaktujte nás 🙂

 

Komentáre