Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Čo je to zdravie?

Zdravie je najväčšia ľudská hodnota, najväčšie bohatstvo. My ľudia sme zvláštne tvory. Ženieme sa za tým, čo nemáme, a to čo je cenné a máme to zadarmo si nevážime, ba priam hazardujeme s tým.

Áno, mám na mysli naše telo, naše zdravie. Mnohí si ho začneme uvedomovať, až keď ho strácame. Paradoxom je, že vtedy sme ochotní dať všetko čo máme, aby sa zdravie vrátilo. Je to tak. Ponáhľame sa, aj keď veľakrát ani presne nevieme za čím. Máme zvláštne usporiadane priority, prehliadame menšie aj väčšie protesty svojho vlastného tela. Dokedy?

Čo môžeme urobiť pre svoje zdravie?  Je toho naozaj dosť. Absolútnym základom je ale zdravá strava, dostatočný pohyb a kvalitný pitný režim. To ale nie je všetko. Všetci dobre vieme, že v dnešnej dobe nie je strava v takej kvalite, aby nám zabezpečila kvalitný materiál na dlhodobé a perfektné fungovanie nášho organizmu. Každý uvedomelý človek pomôže svojmu telu kvalitnými doplnkami výživy.

LR produkty pre zdravie sú tu preto, aby posilnili našu telesnú schránku a naštartovali náš imunitný systém. Je prirodzené, že pokiaľ nášmu telu nebude nič chýbať,  bude fungovať lepšie, zdravšie, spoľahlivejšie – jednoducho na maximum.

Samozrejme, ak chceme svojmu telu dopriať prevenciu formou potravinových doplnkov, je potrebné dbať na rozdiely v kvalite.

LR produkty pre zdravie, rovnako ako všetok ostatný sortiment firmy LR si zakladajú na prvotriednej kvalite. Firma kladie dôraz na kvalitné suroviny a spolupracuje s uznávanými odborníkmi z radov vedcov i medikov.

Najvyššiu kvalitu LR produktov garantujú atesty a certifikácie uznávaných inštitútov aj striktné dodržiavanie najvyšších nárokov na výrobu. Žiadny z produktov nie je testovaný na zvieratách.

Je naozaj alarmujúce, že ešte veľa ľudí prevenciu podceňuje. Existuje ale veľa zákerných ochorení, a práve pri tých je prevencia č. 1. Vždy sa nám vráti vo forme nášho zdravého JA a je jednoznačne lacnejšia ako liečba.

A práve prevencia je najviac podceňovaná. Štatistiky hovoria, že na srdcovo-cievne ochorenia u nás ročne umiera asi 4000 ľudí, čo je cca 53% všetkých úmrtí ( v Európe sme na prvej priečke). Na rakovinu ochorie asi 13000 osôb (v rámci Európy je to druhé najvyššie číslo).

Na čom vlastne závisí zdravie populácie? K nevôli bežných výhovoriek „my to máme v rodine“ (genetika sa na chorobách podieľa cca len z 25%), závisí naše zdravie podľa štatistiky WHO predovšetkým na životnom štýle (51%).

Zaujala Vás otázka prevencie? Máte Ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať

 

Dovoľte mi rozlúčiť sa vetou Prim. MUDr. Kampe:

„Ak najvyššie percento závisí na tom, ako žijeme, čo je len a len v našich rukách, tak potom starať sa o vlastné zdravie by nemala byť len možnosť, mala by to byť povinnosť.“

                                                                                                            

 

 

 

 

Komentáre