Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Colostrum – rafinovaný patent prírody

krava, colostrum, imunita,

Prežiť jeseň alebo zimu bez choroby je pre niekoho umením, a pre niekoho každoročná záležitosť.

Ako v pohode prežiť „nápor“ kašľajúcich, smrkajúcich, chrchlajúcica všetkých ostatných „úcich“? Momentálne teplotné rozdiely nie sú nič príjemné a organizmu dokážu dať riadne zabrať. Tu sa preveruje naša imunita a obranyschopnosť. Možno si poviete, to je len nádcha, alebo no a čo, trochu mi tečie z nosa to nič nie je.

Ale pozor! Práve v tejto chvíli, si zarábame na „parádny prúser“. Prechodená choroba je katastrofa ktorá nás skôr či neskôr dobehne. A možno práve v tú namenej vhodnú dobu.

Asi neexistuje „zaručený spôsob“ ako sa chorobe vyhnúť, ale sú prostriedky ako možné škody minimalizovať. Príroda je však veľká „čarodejnica“, na záchranu svojich mláďat vytvorila rafinovaný patent- Colostrum.

Skutočná hodnota colostra nebola v minulých desaťročiach docenená. Ukazuje sa však, že produkty ako colostrum, alebo Aloe Vera sú najprirodzenejšou ochranou, ktorú môžeme svojmu telu poskytnúť.

Colostrum je látka, ktorá je v prírode jedinečná – obsahuje imunoglobulíny a rastové faktory, ktoré zaručujú zdravý vývoj, rovnováhu organizmu a podporu imunitného systému.  Vzniká v mliečnych žľazách matky – je prvou tekutinou, ktorú dieťa/mláďa po pôrode dostane. Colostrum novorodencom pomáha prežiť prvé dni života. Keď opustia maternicu, kde ich chránila matkina imunita, sú bezbranní.

Len vďaka colostru z matkinho mlieka si môže novorodenec vytvoriť vlastný imunitný systém a „prežiť“nápor vírusov, baktérií a plesní, ktoré na jeho krehký organizmus útočia.

Štúdie dokázali, že colostrum má rovnaký blahodárny efekt aj na telo dospelého človeka. Ten si nepotrebuje imunitný systém budovať, potrebuje ho však posilňovať a udržiavať v rovnováhe. Denne je vystavený mnohým nepriaznivým faktorom a rizikám civilizačných chorôb.

Ukazovatele akosti:

1. Koncentrácia colostra – čím viac čistého colostra organizmu dodáme, tým prirodzenejšiu ochranu mu poskytneme. Najúčinnejšie je colostrum s prívlastkom direct,  čo znamená 100% koncentráciu účinných látok.

2. Pôvod – colostrum musí pochádzať z výhradne overených mliečnych fariem.

3. Kvalita spracovania -colostrum sa musí spracuvávať za striktných podmienok. Zárukou kvality musí byť možnosť spätného overenia každej šarže výrobku.

4. Postup výroby – Kvalitné colostrum sa vyrába patentovaným, vysoko ceneným a šetrnným spôsobom za studena, vďaka čomu sa v ňom zachovajú všetky zdraviu prospešné látky. Pri 43 stupňoch Celzia sa bielkoviny znehodnotia, takže užitočné látky by boli zničené. Zmičené môžu byť aj v prípade, že colostrum nepochádza z prvého alebo druhého dojenia v prvých 12 hodinách po pôrode.

Mohlo by Vás zaujímať:

Kravské colostrum je 30 – 40 x biologicky účinnejšie ako ľudské colostrum. Preto je významným doplnkom liečby pri akútnych, chronických, vírusových i protizápalových infekciách.

Na rozdiel od mlieka colostrum obsahuje len zanedbateľné množstvo laktózy, preto ho väčšinou tolerujú aj osoby s neznášanlivosťou na mliečny cukor. Užívanie colostra nie je na rozdiel od Aloe Vera obmedzené vekom. Môžu ho užívať deti už od 6 mesiacov.

Je vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Odporúčanie: Ak chcete pre svoj organizmus niečo urobiť, postarať sa oň, posilniť svoju imunitu prírodnou cestou a pritom účinne zaraďte colostrum do svojho jedálneho lístka 🙂

Komentáre