Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

COLOSTRUM

A už je to tu. Už to začína. Zima, vietor, dážď, neskôr sneh, fujavica víchrica, bŕŕŕŕŕŕŕŕ. A spoločným menovateľom tohoto všetkého sú chrípky, nádchy, kašlanice, smrkanice a všetky tie nepríjemné stavy,  ktoré nás vyšťavujú, ničia a ubližujú nám.

Nieje asi nič nepríjemnejšie ako plná čakáreň chorých ľudí. Nemám rada tieto „stretnutia“. Preto sa snažím robiť všetko preto, aby som sa týmto málo príjemným stretnutiam vyhla.  Nie že by som nemala rada ľudí, ale som radšej keď sú veselí a usmiati, a to v čakárni u lekára určite neuvidíte.

Neviem, či si to uvedomujeme, ale sme to naozaj my, ktorí máme zdravie vo svojich rukách. Nehľadajme výhovorky, skratky a nehádžme zodpovednosť na lekárov. Začnime tým, že sa budeme viac zaujímať sami o seba. Skúsme sa viac naučiť o svojom tele a jeho potrebách. Porozmýšľajme, ako sa stravujeme, koľko pracujeme, koľko oddychujeme.Nebuďme macošskí sami ku sebe. S novými vedomosťami a postrehmi sa nám bude oveľa ľahšie čeliť zdravotným rizikám. Mojim favoritom v oblasti alternatívnej liečby je jednoznačne COLOSTRUM.

Že ešte stále neviete, čo to colostrum je? Chcete byť zdraví, mladí a plní energie? Tak pozorne čítajte:

Kravské colostrum obsahuje približne 20 x viac imunitných a rastových faktorov, ako ľudské. Krava produkuje viac colostra, ako narodené teliatko potrebuje. To znamená, že sa spracúvava iba prebytočné colostrum z prvých dvanástich hodín po pôrode. Kravy, od ktorých je odoberané kolostrum sú chované na kontrolovaných ekologických poľnohospodárskych pôdach. Nie sú znečistené žiadnymi jedovatými látkami a je na nich zákaz používania umelých hnojív a škodlivých chemických postrekov. Ale POZOR! Je veľmi dôležité vysvetliť rozdiel medzi mliekom a colostrom.

Colostrum neobsahuje laktózu, takže nevyvoláva alergické reakcie. Obsahuje veľké množstvo protilátok, ktoré zvyšujú obranyschopnosť organizmu. Pre novorodených cicavcov je colostrum potrebné na prežitie. Dôvodom je vysoká koncentrácia imunitných faktorov. U ľudí sa niektoré faktory nachádzajú priamo v placente. Teda ak novorodenec nedostáva colostrum hneď po narodení, nieje priamo ohrozený na živote. Ďalej je dôležité povedať, že pre človeka sa spracuváva len prebytočné colostrum.

Colostrum stále podlieha veľkému množstvu výskumov.  Nie je možné ho vyrobiť synteticky. Veľmi zaujímavé je, že pôsobí na človeka harmonizujúco a posilňujúco. A čím je človek viac „na dne“ tým rýchlejšie účinkuje. Nielenže podporuje imunitný systém, ale pôsobí aj na samoliečivé sily organizmu. Žiadny iný produkt prírody to nedokáže.

Využitie:

 • časté bakteriálne a vírusové infekcie/chrípky, ochorenia dýchacích ciest/,
  alergie a autoimunitné ochorenia,
  srdcové ochorenia,
  nádorové ochorenia,
  vredy, popáleniny,
  redukčné diéty,
  intenzívny športový tréning,
  diabetes,
  infekčné ochorenia / pri črevných chrípkach výrazne skracuje dobu ochorenia/,
  osobám vyšších vekových kategórií/ anti-aging efekt/ 
  osobám s prieduškovou astmou,
 • crohnova choroba /priaznivo ovplyvňuje priebeh zápalových zmien v čreve, znižuje odolnosť baktérií voči účinkom
  antibiotík a eliminuje ich nežiadúce vedľajšie účinky
  menopauza / zmierňuje návaly/

Colostrum ďalej pozitívne vplýva na nervové vlákna. Podporuje tvorbu krvi a napomáha rýchlejšiemu zotaveniu organizmu po chorobách. Výrazne pomáha aj alergikom. Je to veľmi jednoduché. Dobytok v prírode prichádza do styku s peľmi, na
ktoré reaguje tak, že si vytvára v tele protilátky, ktoré sú obsiahnuté aj v mledzive.

Colostrum výrazne pomáha pri depresiách. Telo a duša sú navzájom prepojené. Ak je duša rozkolísaná, telo nemôže podávať taký výkon, ako pri plnej spokojnosti.  Preto  zlý psychický stav  znižuje výkonnosť imunitného systému. Na depresiách sa podieľa celý rad faktorov.: rôzne straty, choroby, hormóny, spory a pod. Polypeptidy bohaté na prolín , ktoré colostrum obsahuje,  významne pozitívne pôsobia na psychiku. Taktiež  vitamíny skupiny B tiež pôsobia na človeka upokojujúco a aminokyselina tryptofán nielen pôsobí na depresiu/ je predstupňom serotonínu/ ale taktiež na spánok.

Colostrum taktiež pôsobí proti nadváhe a pri spaľovaní tukov a to vďaka rastovým faktorom. Colostrum obsahuje aj
inzulín, ktorý znižuje obsah cukru v krvi. Rastový faktor IGF 1podporuje využitie glukózy a reguluje hladinu cukru v
krvi.
Colostrum hrá veľmi významnú úlohu v onkológií. Jednak pôsobí proti nekontrolovateľnému množeniu rakovinových buniek, a tiež regeneruje  organizmus, ktorý je po  chemoterapii veľmi oslabený a stráca imunitu. Chráni pacientov pred infekciami, čo vedie k ľahšiemu priebehu choroby.
Colostrum tiež bojuje proti AIDS.  AIDS je choroba, ktorá je spôsobená vírusom HIV. Je to vážna, život ohrozujúca choroba, ktorá ničí bunky imunitného systému, takže organizmus nemôže bojovať s baktériami, plesňami a  vírusmi

v plnej miere. Pomáha stabilizovať imunitný systém pacientov.
Colostrum je tiež účinné pri reumatickej artritíde. Vďaka nemu je možné zabrániť artritickým zápalom kĺbov a
odstrániť tak bolesti. Rastové faktory podporujú rozmnožovanie buniek v kostiach chrupavkách.
Zistilo sa, že ľudia trpiaci ochorením Lupus erythematodes – chronické zápalové ochorenie – majú len veľmi malé množstvo imunoglobulínu. Tu sa ukazuje colostrum ako veľká nádej, pretože colostrum obsahuje obrovské  množstvo imunoglobulínov.

Zloženie:

Imunoglobulíny vo vysokej koncentrácii

 • -špecifické protilátky, ktoré majú za úlohu napádať priamo vírusy a baktérie a zničiť ich (IgG, IgM, IgA,IgE)

Imunitné regulátory

 • spúšťajú a harmonizujú obrannú reakciu tela (Zytokine, Lactoferin, interleukine,  a mnohé ďalšie

Rastové faktory

 • riadia bunečnú a látkovú regeneráciu a povzbudzujú rast svalov (IGF 1 a 2, TGF, EGF a iné)
Vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny

Dávkovanie:

Doporučená denná dávka pri prevencii je 8 ml (1 polievková lyžica). Pri akútnych ochoreniach je možné dávky zvýšiť. Predávkovanie colostrom nie je možné.

Zamyslenie na záver:

Prečo vlastne starneme? V ľudskom organizme často nastávajú zmeny. Tieto majú za následok znížené prijímanie živín, či zníženie schopnosti odstraňovať ich zvyšky. Nastáva nižšia tvorba životne dôležitých bielkovín ako aj znížená schopnosť naprávať poruchy génov. Postupom času sa znižuje imunita. Niektorí starí ľudia to hneď vzdávajú. Myslia si, že ich už nič nečaká. Oddajú sa stresujúcim myšlienkam, žijú sklenníkovým životom. Prestávajú veriť, že im niečo pomôže. NEVERIA, že ešte môžu aktívne žiť.
Toto všetko sa deje predovšetkým nedostatkom osvety. Predsa existuje „elixír mladosti“. Že čo tým myslím? Skúste hádať.
No….predsa….COLOSTRUM.
Máte chuť dozvedieť sa ešte viac? Sme tu pre Vás 😉
Komentáre