Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

DETOXIKÁCIA TELA

ČO TO JE?

Pri detoxikácií dochádza k uvoľňovaniu toxických látok z tela, k rozpúšťaniu rôznych ložísk a k uvoľňovaniu hlienov. Tie sa v tele usádzajú počas celého života človeka. Čím dlhšie a nepravidelnejšie nie je organizmus prečistený, o to väčšie zdravotné problémy nastávajú. Začína to bežným nachladnutím a končí „civilizačnými“ chorobami. Podmienkou dobrej detoxikácie je dobré vylučovanie a, samozrejme, správny pitný režim, aby sa uvoľnené toxíny mohli čím skôr z tela vylúčiť.

Dnes, vzhľadom na neúnosné zaťaženie nášho organizmu, by mala byť detoxikácia absolútnym základom starostlivosti o zdravie každého človeka

V dnešnej dobe však obyvatelia tzv. vyspelých krajín na celom svete zažívajú veľmi paradoxnú a súčasne smutnú situáciu. Napriek stále rastúcim nákladom na zdravotníctvo, zvyšujúce sa  odvody na zdravotné poistenie, rastúce poplatky za lieky a lekárske úkony NIE SME ZDRAVŠÍ!

AKO JE TO MOŽNÉ? NIEČO ASI NIE JE V PORIADKU.

 

Pravda je  taká, že žiadna choroba nie je prirodzená. Ľudský organizmus je nastavený na samo uzdravovanie no vďaka dnešnému životnému štýlu toho nie je ani zďaleka schopný.

KEDY JE ČAS NA DETOXIKÁCIU?

Ak spozorujte minimálne jeden z nasledujúcich symptómov:

Častá únava a slabosť, plynatosť a nadúvanie, nadváha, alergia, zlé trávenie, dráždivosť, náladovosť, parazity v stolici, časté prechladnutia, vracajúce sa bolesti hlavy, infekcie, chronická zápcha, syndróm dráždivého traktu (IBS), neukojiteľný pocit hladu, kožné problémy, pocit kovovej chuti v ústach, zlatá žila, sťažené dýchanie, silne zapáchajúca stolica.

Máte 3 možnosti…

 1. Môžete ich ignorovať a tak očakávať v budúcnosti oveľa závažnejšie následky)
 2. Môžete ich utíšiť farmaceutikami (teda vniesť do tela ďalšie chemikálie a toxíny, ktoré tieto symptómy len utišujú a neliečia, a majú často mnoho nepriaznivých vedľajších účinkov)
 3. Môžete svojmu telu dopriať prírodné prečistenie (a teda nielen odstrániť súčasné ťažkosti, ale aj predchádzať ďalším, vy aj vaša rodina)

Je teda naozaj dôležité, aby naše hrubé črevo bolo ČISTÉ. Prečo? Možno aj preto, že v čreve sa nachádza až 70% imunitného systému.

PREČO ALOE VERA GÉL?

LEBO JE

Najúčinnejší prírodný detoxikátor – obsahuje najväčšiu a najsilnejšiu kombináciu viac ako 200 vitamínov, minerálov, enzýmov a ďalších účinných látok a vďaka svojej štrúktúre je vynikajúco vstrebateľný. Poskytuje komplexnú detoxikáciu ciev.  Je na Vás akú možnosť si zvolíte!!!! No myslite na svoju budúcnosť a na budúcnosť svojej rodiny………

PREČO EŠTE?

Aloe sa v dlhej histórii ľudstva považovala za rastlinu s blahodarnými účinkami na ľudský organizmus. Údajne sa používala už v 5. tisícročí pred Kristom vo východných krajinách okolo Stredozemného mora. Aloe boli prisudzované výnimočné schopnosti. Bola nazývaná „rastlinou nesmrtelnosti“, „tichým hojičom“, či „zázrakom z púšte“. Aj preto sú už dlhé roky uskutočňované vedecké výskumy, ktoré sa intenzívne zaoberajú skúmaním zloženia dužinatých listov Aloe vera.

Rastlina sa celé desaťročia využíva na liečbu suchej, poškodenej, popálenej či zapálenej pokožky s dobrými kozmetickými vlastnosťami, je netoxická a nealergizujúca. Jej liečebné použitie, vychádzajúce z historických prameňov, je doplnené novými farmakologickými štúdiami jednotlivých obsiahnutých látok,  potvrdzujú jej účinky a význam v minulosti. Výskum vzbudil nový záujem o vlastnosti rastliny, ktorá ovplyvňuje ľudské telo pri internom aj externom použití.

PREČÍTAJTE SI, čo všetko ALOE VERA dokáže 😉

 

Najcennejšia časť aloe je Gel aloe

  • zásobáreň živín, bohatá na vitamíny, ktorý sa nachádza v listoch
  • chemické vlastnosti aloe vera regenerujú pokožku
  • stimuluje liečebný proces a rast nových buniek
  • má antioxidačné účinky – dôkladne prečisťuje organizmus, je 33 – krát vyšší antioxidant ako zelený čaj
  • pomáha vytvoriť životne a energeticky dôležitú biochemickú rovnováhu v celom tele
  • pôsobí na biologické procesy
  • zvyšuje obranyschopnosť – imunitu
  • znižuje migrénu, pred – menštruačný syndróm, chronickú únavu
 • antioxidanty v aloe urýchľujú hojenie rán a podporujú revitalizáciu kože čím spomaľujú jej starnutie (anti-aging efekt), a to zvyšovaním tvorby kolagénu a znižovaním oxidačného stresu kožných bunie
 • stimuluje vlastný makrofág, časť bielych krviniek, ktoré riadia imunitný systém
 • zdroj minerálnych látok

TAKŽE: je len na nás, ako sa budeme správať k svojmu telu. Budeme ho udržiavať v pohode a v čo najlepšej kondícii, alebo si povieme….ale, nejako bolo – nejako bude?

Na záver je dobré podotknúť, že ZDRAVIE máme len jedno. Iné nedostaneme, ani nikde nekúpime. Ale môžeme (alebo musíme) mu niečo dať, aby nám slúžilo čo najdlhšie.

 

Komentáre