Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Kedy už začneme brať svoje zdravie vážne?

srdce, zdravie, doplnky výživy, LR doplnky, vitalita, pohyb

Máme nového člena našej krásnej rodiny. Moja najmladšia sestra je už babinka. Malé chlapčiatko prišlo na svet spolu s Troma kráľmi. Malý, zdravý a krásny uzlíček šťastia.

A tak som sa znovu raz začala zamýšľať nad tým, ako sa my ľudia dokážeme macošsky správať k sebe samým. Teoreticky všetko ovládame, ale……

ZDRAVIE – to slovo sa používa už tak často, že mám pocit, že zabúdame na jeho význam. Zdravie sme dostali „do vienka“ a tak akosi sa zabúdame oň starať. A neuvedomujeme si, že je len jedno na celý život.

Všetko to začína už v detstve….teda….u mamičky v brušku. Už výživa mamy je dôležitá. Aj stravovanie v prvom roku života. Sama nerada, ale priznávam, že som pri stravovaní mojich detí urobila, aj keď nevedomky, pár chýb. O to radšej som teraz keď moja staršia dcéra už mama dáva na toto obdobie svojho synčeka veľký pozor.

Prekročila som päťdesiatku. V relatívnom zdraví, ale….. Poznáte to…. Nejaké to kilo navyše, nevládzem….nestíham…. To všetko skončilo presne vtedy, keď som pozerala fotky z oslavy. (Raz ich tu dám) a tiež vtedy, keď som prišla na to, že mať vnúčika je najväčšie šťastie sveta, len mu musím stíhať.

Ani cukrovka sa nevyhla našej rodine. Vybrala si manžela. Povedali sme si no veď čo aj maminka mala cukrovku. K svojej diagnóze pristupoval trošku ľahkovážne, až kým pani doktorka nezdvihla varovný prst.

Súhra týchto okolností odštartovala náš beh za zdravím. Od septembra dennodenná návšteva posilňovne, radikálna úprava stravy, prechádzky a ROZHODNUTIE, že tentokrát to nevzdáme. Výsledok?

Manžel – mínus 14 kg, ja mínus 7 kg ( 🙂 to viete, ženy po 50 tým to ide ťažšie dole ). Zrazu je nám fajn, cítime sa sviežo a dokonca jedlá, ktoré jeme sú skvelé, Prílohy sme zmenšili a pridali viac (oveľa) zeleniny. Vylúčili sme biele pečivo a chlieb. Sladkosti samozrejme tiež.

K tomu sme pridali pár kvalitných doplnkov výživy z LR Health & Beauty a svet je zrazu krajší. Poznáte ten pocit?

Komentáre