Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Prečo vlastne užívať vitamíny?

V dnešnom uponáhľanom svete máme naozaj veľa možností, a spôsobov ako žiť. Mám na mysli teda to, ako sa stravujeme, aké vitamíny a doplnky užívame. Máme medzi sebou niekoľko skupín, z ktorých každá razí vlastnú cestu a má svoj (samozrejme najlepší) názor.

Stretli sme sa s veľa ľuďmi a ich názormi a z niektorých naozaj ostane rozum stáť. Poznáte aj vy takých?

Keď sa chceme hlbšie zamyslieť nad užívaním výživových doplnkov, musíme si v prvom rade uvedomiť, že doplnky len dopĺňajú telu to, čo mu bežná strava nedokáže dať, alebo čo si nevie vytvoriť samo. Rovnako dôležité je uvedomiť si, že si tým vlastne riešime prevenciu. Veľa ľudí má mylný názor, že doplnky výživy sa užívajú „keď mi niečo je“. A mne predsa nič nie je. Tak načo to budem užívať?

No práve nato, aby mi nič nebolo ani keď budem mať 40, 50, 60 a viac. Je zaujímavé, že v dnešnej modernej dobe, kedy nám „kamarát gúgel“ povie úplne všetko, nedokážeme zaobchádzať sami so sebou. Nikdy nie je neskoro začať s prevenciou. (Radšej neskôr, ako nikdy!)

Tak teda dobre, začnime. Ale ako začneme? Prevenciou čoho? Ako dlho? Ako dlho? Započúvajte sa do tej otázky….. Počujete to?

Mali by sme byť šťastní, že tie doplnky užívame len preventívne. Mali by sme jasať, že môžeme robiť všetky bežné pohyby. Ako dlho? Ako dlho (rozumej – aké dlhé obdobie) si musíme umývať zuby, aby sa nám nekazili? Do kedy? Čo sa stane, ak sa zub pokazí? Zaplombujú ho. Čo sa stane ak „zhnije“ ? Vytrhnú ho. Čo sa stane, ak sa nám pokazí srdce, črevo, pečeň, oblička? Čo ak sa nám zoderú platničky, alebo chrupavky v kolenách?

Práve preto, aby sme nemuseli riešiť tieto situácie, užívame doplnky výživy. Aby sa nám nekazili zuby – umývame si ich. Tak isto pravidelne doma umývame riad, vysávame, umývame okná. Niekedy dávame veľký pozor napríklad na novú koženú sedačku, alebo nový koberec. Veď stál toľké peniaze!

Na druhej strane – presne tie isté peniaze – sú kameňom úrazu pri prevencii. Veď mi nič nie je, ja to nepotrebujem. Akurát som zabudol na to, že keď sa niečo stane (platnička, kĺby, srdce, cievy…..) bude to minimálne dvakrát drahšie.  Práve preto sme ja a moja rodina nenechali nič na náhodu. Vybrali sme si doplnky výživy od firmy LR HEALTH & BEAUTY.

Vybrali sme si ich, pretože sú kvalitné, Aloe Vera, Colostrum a Mind Master majú pečať Institut Fresenius, Probiotiká sú patentované o užívaní sa môže poradiť s odborníkom

Aké sú hlavné aspekty užívania doplnkov výživy?

Užívané množstvo doplnku môže byť veľmi individuálne. Záleží na človeku, diagnóze, na tom, či je pacient dieťa, alebo možno tehotná žena. V neposlednom rade záleží na druhu a množstve užívaných liekoch.

Kombinovanie doplnkov je tiež dôležitá kapitola. Čo s čím? Stačí na kĺby freedom? Výhodou LR doplnkov je, že sa vzájomne podporujú a dopĺňajú.

Správne načasovanie  je posledným aspektom užívania doplnkov výživy. Užívajú sa podľa doporučenia výrobcu buď na lačno, alebo po jedle. Keď už doplnky užívame, telo potrebuje čo najdokonalejšie vstrebanie všetkých prospešných látok.

Všetky tieto dôležité informácie dostaneme od lekára a to nám dodá pokoj, že robíme pre svoje zdravie tie správne veci.  Dokážeme pomôcť, doporučiť.  V tej veľkej záplave ľudí sa vždy nájdu tí, ktorým na zdraví záleží možno trochu viac ako na novej sedačke, alebo koberci.  Dôležité je, že nikdy nie je neskoro začať, ale čím skôr, tým lepšie.

Komentáre