Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Starostlivosť o telo – alebo – aj Vaše telo si zaslúži pozornosť každý deň

Starostlivosť o telo – alebo – aj Vaše telo si zaslúži pozornosť každý deň

Sú veci, ktoré robíme automaticky a bez premýšľania – máme ich zakódované niekde v pamäti a podvedome vieme, kedy presne ich spraviť. 🙂
Napríklad – na križovatke pribrzdím, keď stojím vyhodím rýchlosť, stretnem susedu usmejem sa a pozdravím, umyjem si zuby, učešem sa……..

Tak nejako by sme sa mali starať aj o svoje telo. AUTOMATICKY. Nečakať na varovné signály. Dávať mu to najlepšie (aby mu to chutilo), podľa možnosti čo najviac prírodné.(a samozrejme zdravé :))

Každá žena (aj muž :)) túži byť krásna, atraktívna, obdivovaná. Veď prvé, čo si všimneme je celkový vzhľad, vizáž, účes, úsmev, zuby a potom oblečenie, topánky, kabelku….. A veru že nám to trvá, kým sme spokojné s celkovým výsledkom:). V dnešnej modernej dobe si ani neuvedomujeme, čo všetko dokáže dať našej pleti zabrať. Nepriaznivé vplyvy prostredia, strava, pocity, ktoré prežívame, nedostatok spánku, nervozita – to všetko zanecháva svoj podpis na tom, ako vyzeráme.

A keďže žijeme v premodernizovanom svete, kde prakticky už nič nie je problém, dostať na trhu obrovské množstvo kozmetických prípravkov rôznych značiek, cien a v neposlednom rade KVALITY.

A pri tomto slovíčku KVALITA by som sa na chvíľku zastavila. Podľa čoho posudzujeme kvalitu produktu? Jednoznačne podľa zloženia. A tu býva vo väčšine prípadov kameň úrazu. Vo veľa prípadoch ľudia dôverujú reklame, uprednostňujú kvantitu pred kvalitou a vôbec si neuvedomujú, že skôr či neskôr ich to dobehne. Začína to už pri bežných produktoch ako sú zubná pasta, šampón, krém na ruky dezodorant…… Naozaj je dôležité sledovať zloženie produktov, ktoré používame. A čo vaše deti? Nezabúdajte, že všetko čo si na seba natrieme sa do pár desiatok minút dostane do našej krvi…..

Ja a moja rodina sme už dlho verní produktom obsahujúcim zázračnú ALOE VERA :). Naše vonkajšie telo a jeho výzor maximálne súvisí a odráža stav nášho vnútorného tela. Preto už iste tušíte, že za krásnym zovňajškom netreba hľadať len kvalitnú značkovú kozmetiku. Veľmi dôležité je akú výživu naše telo dostáva zvnútra. Takže prvým dôležitým bodom je výživa. Je nutné PREMÝŠĽAŤ o tom, aké jedlo dáme do seba, je nutné dodržiavať PITNÝ REŽIM, mať pravidelný pohyb, dostatok spánku a v neposlednom rade chrániť pokožku pred poveternostnými vplyvmi.

Medzi dôležité informácie určite patrí aj to, že čo si nanesiete na pokožku sa v krátkom čase dostane priamo do Vášho krvného obehu. Preto nepodceňujte výber produktov, ktoré budete používať či už Vy, alebo členovia Vašej rodiny.

U nás sa zo všetkého najviac osvedčili produkty z Aloe vera. To „z“ nie je omyl. Naozaj sú to produkty s vysokým obsahom Aloe vera barbadensis Miler.

Medzi najobľúbenejšie patrí Spray prvej pomoci.(SPP)

Obsahuje až 83% Aloe vera, okrem toho: múčenku, eukalyptus, propolis, rebríček, tymián, šalviu, zázvor, brutnák, koreň smotánky lekárskej, červené santalové drevo, harmanček a mesiačik. Všetky tieto rastlinné extrakty majú antibiotické, dezinfekčné, protizápalové a protialergické účinky.

A jeho využitie? Podľa letáčika by ste povedali, že je na popáleniny, rezné rany, odreniny, otvorené rany. ALE!

Aloe vera má úžasný hydratačný účinok. Ak máte teda problémy so suchou pokožkou, používajte spray prvej pomoci po kúpeli, alebo po sprche namiesto telového mlieka či krému. Krásne Vám pokožku hydratuje a rozloží sa na nej ako ochranný film. Osobne si neviem už ani jeden pobyt pri mori predstaviť bez tohto úžasného pomocníka. Vaše vlasy sú morskou vodou a horúcim slniečkom namáhané viac, akoby sa im páčilo :(. Doprajte im zábal alebo ich len tak prestriekajte Sprayom prvej pomoci. Spálené plecia či chrbát od slniečka? Žiadny problém pre náš SPP! Ženské problémy, mykózy, plesne, popraskané päty, unavené oči, dokonca nádcha! Bolí Vás hrdlo? Trhali Vám zub ?Uštipla Vás včela? Máte ekzém, opar a či kútik?

Tak spray prvej pomoci je to, čo práve NUTNE potrebujete :). Je to naozaj PRVÁ POMOC. Má úžasnú schopnosť OKAMŽITE zaistiť úľavu postihnutému miestu.

Neoddeliteľnou súčasťou našej „aloe – lekárničky“ je KONCENTRÁT s 90 % obsahom Aloe vera gélu. Jeho využitie je rovnako všestranné J. Otvorené rany, preležaniny, všetky problémy spojené s pokožkou (ekzémy, lupienka, psoriáza….). Aloe vera KRÉM S PROPOLISOM s obsahom čistého gélu 79% Vám poslúži ako skvelý prostriedok pri nadmerne suchej pokožke. Pre všetky tieto produkty je SPP (spray prvej pomoci) vynikajúcim nosičom, tzn. Použite vždy najprv SPP a potom jednotlivé produkty podľa potreby.

Rovnako na základnú hygienu môžete používať produkty z Aloe vera. UMÝVACIA EMULZIA 38 % obsahom Aloe vera gélu. Jej výnimočnosťou je, že neobsahuje mydlo. Je vhodná a osvedčená aj na intímnu hygienu.:) Rovnako skvelá je na silné škvrny (blato, čučoriedky, ovocie). Jednoducho pred praním naneste emulziu na škvrnu a dajte do práčky.

Nechcú si Vaše ratolesti umývať zúbky? Tak tomu je koniec! J S našou ZUBNOU PASTOU s obsahom Aloe vera 43% a echinaceou to bude naozaj hračka. Sú Vaše zuby CITLIVÉ? Aj s tým máme skúsenosti :).  Zubná pasta Aloe vera SENZITIVE 40% AV je tým najlepším spoločníkom pre Váš chrup.

ĎALŠIE PRODUKTY Z ALOE VERA:

Tyčinka na pery35% AV gélu. Je vynikajúca na popraskané pery. V prípade, že ju rozdelíte na 4-6 častí, môžete ju použiť ako čípok na podpornú liečbu hemeroidov.(Podľa komentárov zúčastnených – ohmromná úľava)

Krém na ruky 38% AV gélu. Vynikajúci, ľahko a rýchlo vstrebateľný, nezanecháva mastné stopy na papieri

Vlasový a telový šampón 35% AV gélu + chmeľový extrakt – dennodenná starostlivosť od hlavy po päty 🙂

Aloe Vera MSM TELOVÝ GÉL – s extraktom z medvedice lekárskej a vŕbovej kôry. Obidve obsiahnuté látky majú podľa najrôznejších dostupných materiálov protizápalové a protireumatické účinky.

 

 

 

Komentáre