Ako byť vitálny? Učíme sa celý život

Žijeme vitálny život?

Človek je tvor rozumný. Práve preto sa od neho očakáva, že všetky jeho rozhodnutia sú správne. Všetci sme rozumní. Niektorí máme vysokú školu. (Niektorí aj dve, tri). Očakávame skvelý život, skvelú prácu, skvelého partnera, perfektné deti. A v starobe chceme byť vitálni, aby sme si mohli užiť všetko to, čo sme v čase produktívneho veku nestihli.

Takáto je predstava, ale UPS. Ono to nefunguje. Škrípe to. Niekedy sa to zasekne a už sa to nedá rozbehnúť. Niekto to pokazil. Niekto za to môže. Väčšinou je to šéf, kolegovia, alebo partner. Niekedy dokonca vlastné deti. Všetci nám hádžu polená pod nohy. Snažíme sa ich prekračovať, ale ono to niekedy nejde stále. Ešte musím urobiť to a ono a potom……..

STOP, vážení! POTOM už nemusí byť. Vráťme sa k prvej vete. Človek je tvor ROZUMNÝ. Naozaj? Niekedy nemám ten pocit. (A pred časom som ho prestala mať aj pri sebe samej 😉  )Kde sa stala chyba? Kto teda vlastne za to môže? Kto dokáže riadiť môj život proti mojej vôli? Kto rozhoduje o tom, čo zjem, vypijem a ako budem tráviť čas?

Žiadna z vyššie uvedených možností nieje správna. Za toto všetko som zodpovedná JA, (ty, on, ona). S pribúdajúcim vekom si to čím ďalej viac uvedomujem. Ak to chcem zmeniť, začnem u seba. Znie to tak……“idealisticky“, ale ……. Každý máme nejaký svoj ideál, ktorý chceme dosiahnuť. 😉 . Pridáte sa?

Dôležité je rozhodnúť sa a neustúpiť. Možno budem za „divnú“, ale ja viem, prečo. Rozumne som pripustila, že všetko závisí odo mňa. Od mojich rozhodnutí. Od toho, čo budem jesť, piť, ako sa budem hýbať. Čím skôr začneme, tým lepšie. Aj preto som si vytvorila web evkinedobroty.sk. Je to o mojej vášni – o varení, ale aj o každodenných radostiach a starostiach. Samozrejme vznikla aj rubrika ZDRAVÉ RECEPTY. Rada skúšam a experimentujem. Možno práve tu nájdete niečo, čo radi vyskúšate.

Rozhodnime sa spolu mať krásny VITÁLNY ŽIVOT nielen na webe. 🙂

 

Komentáre